Licznik rowerowy: przydatny gadżet na rowerowe wyprawy

Dla wielu miłośników jazdy na rowerze sam pojazd nie jest wystarczający. Z czasem chcemy go udoskonalać i zmieniać swoje wyposażenie. Nic dziwnego, pasjonaci zawsze chcą rozwijać swoje zamiłowania. Warto jednak wiedzieć, co jest rzeczywiście warte uwagi i pieniędzy, a bez czego z pewnością się obejdziemy. Sklepy z akcesoriami rowerowymi pękają w szwach i mają do zaoferowania coraz więcej najróżniejszych produktów. Co jest nap potrzebne i na co warto przeznaczyć nasze pieniądze?

Rowerowa mania – w co warto się wyposażyć na rowerze?

Rowerowe zakupy nie ograniczają się tylko do przedmiotów, które ulepszają sam rower. Wiele gadżetów wykorzystujemy jako dodatek, na przykład okulary kolarskie lub rękawiczki. Są one dodatkiem, który zdecydowanie przydaje się, jeśli nasza przygoda z jazdą na rowerze staje się coraz bardziej profesjonalna. 

Oczywiście strój kolarski i wszystkie jego części składowe po czasie się zużywa i należy kupić nowy komplet. Takie rzeczy jak ochraniacze i kask także mogą potrzebować wymiany. Nie chodzi tu tylko o zużycie się produktów. Czasem warto wymienić stare modele na nowe, ulepszone produkty. Z pewnością zauważymy zmianę w komforcie jazdy oraz w naszej dynamice. Jednak trzeba mieć w tym temacie pewne doświadczenie i wiedzę, aby kupić sprawdzony przedmiot.

Czy warto kupić liczniki rowerowe bezprzewodowe?

Większość rowerzystów inwestuje w bardzo przydatny gadżet na rowerze. Jest to prędkościomierz rowerowy, czyli po prostu licznik na rower. Służy on, jak sama nazwa wskazuje, do mierzenia prędkości, jaką osiągamy podczas jazdy. Jednak to nie jego jedyna funkcja. Na wyświetlaczu możemy sprawdzić godzinę, czas jazdy, czasem także temperaturę i kilka innych informacji, w zależności od posiadanego modelu. 

Liczniki rowerowe są bardzo przydatne tym osobom, które naprawdę często korzystają z pojazdu. Ich rodzajów jest naprawdę dużo, dlatego bez problemu wybierzemy model, który idealnie dopasuje się do naszych potrzeb. Dlatego też warto sprawdzić ofertę produktów na Allegro (https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-liczniki-rowerowe-16426?rodzaj=bezprzewodowy), gdyż jest ich tam ogromna ilość. Od tańszych, prostych urządzeń, po bardzo zaawansowane, droższe urządzenia. Możemy kupić zarówno liczniki rowerowe przewodowe jak i bezprzewodowe.

Warto wybrać model, który łączy się z dedykowaną aplikacją w naszym smartfonie. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco śledzić nasze osiągnięcia i postępy. Wszystkie dane z łatwością przechowamy w jednym miejscu i sprawdzimy w dowolnym momencie. Mamy także możliwość ich udostępnienia i podzielenia się swoimi wynikami. To świetna opcja w dobie smartfonów, gdyż zdecydowanie ułatwi kompletowanie wiedzy. Nie będziemy musieli nic zapisywać czy zapamiętywać. Wszystko na bieżąco będzie trafiać do intuicyjnej aplikacji.

Jednak tak zaawansowane modele są znacznie droższe. Jednak jakość i wytrzymałość idzie w parze z wyższą ceną. Najbardziej zaawansowane prędkościomierze rowerowe mogą kosztować nawet powyżej 1000 złotych. Jednak jeśli chcemy tylko proste urządzenie, które poda nam prędkość i godzinę, wystarczy kwota kilkudziesięciu złotych, aby mieć całkiem porządny licznik!

Redakcja sponsorsportu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.