Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie dobry dezodorant

Wybierz dobry dezodorant i poczuj się pewnie we własnej skórze

Data publikacji 26 września 2023

Codzienna ochrona przed poceniem się i nieprzyjemnym zapachem to ważny element pielęgnacji. Jeśli jesteś zwolennikiem dezodorantów, zwróć uwagę na jego skład. Na co warto zwrócić uwagę i dla kogo będzie dobry dezodorant?

Czy warto wybrać dezodorant?

Dezodorant w sprayu to ogromna wygoda w użytkowaniu. Wystarczy psiknąć i zaczekać aż zacznie działać. W przeciwieństwie do tych w kulce, jest on znacznie łatwiejszy w użyciu, bo nie trzeba czekać aż wyschnie. Generalnie jest delikatniejszy w działaniu w porównaniu do antyperspirantu, bo nie ogranicza wydzielania potu. Dlatego osoby, które nie ćwiczą intensywnie, ani nie potrzebują chronić skóry aż tak mocno, mogą spokojnie po niego sięgnąć. Dobrze jest, gdy taki dezodorant nie zawiera soli aluminium ani alkoholi. Alkohol ma działanie drażniące i może powodować uczulenie, a także nie może być stosowany na podrażnioną skórę. Codzienne używanie dezodorantu na czystą i suchą skórę pod pachami, daje uczucie dużego komfortu i świeżości. Panowie, które wolą trochę mocniejsze kosmetyki, mogą wybrać antyperspirant, który zapewnia ochronę w bardziej wymagających warunkach, choćby podczas uprawiania sportu. 

Co powinien zapewniać dezodorant w w sprayu wysokiej jakości?

Jeśli dezodorant jest wysokiej jakości, to można się spodziewać, że ochrona będzie wysoka. Zatem jakie efekty daje dezodorant w sprayu? Przede wszystkim dezodorant w sprayu ma potrójne działanie. Po pierwsze ochrania wrażliwa skórę przed oznakami pocenia się. Po drugie nawilża i wzmacnia skórę, a po trzecie niweluje nieprzyjemny zapach i zapewnia świeże nuty zapachowe. jak prawidłowo używać dezodorantu? Przede wszystkim należy umyć skórę pod pachami, a następnie dokładnie ją osuszyć. Potem rozpalamy produkt z odległości mniej więcej 15 centymetrów i gotowe. Świeżość może utrzymywać się nawet do 48 godzin. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre osoby mają wrażliwą skórę i taki powinien być także dezodorant. Jednym z dezodorantów do skóry wrażliwej jest Men Expert Hydra Sensitive 48h. Jest to produkt marki L’oreal, dedykowany Panom o skórze o specjalnych potrzebach. 

Czym charakteryzuje się ta seria do wrażliwej skóry?

Przede wszystkim wymagania skóry wrażliwej są naprawdę specjalne i dlatego należy używać dokładnie takich kosmetyków. Formuła produktu Men Expert Hydra Sensitive 48h jest przebadana dermatologicznie. Oznacza to tyle, że została sprawdzona pod kątem uczuleń i wywoływania alergii. Jego ogromną zaletą jest to, że nie zawiera soli aluminium ani alkoholu. W przypadku wrażliwej skóry każdy dodatkowy lub agresywny składnik może mieć negatywne konsekwencje dla skóry. Ten dezodorant w sprayu zapewnia delikatną, ale długotrwałą ochronę, bo sięga ona okresu aż do 48 godzin. Świeży zapach o nutach drzewnych jest bardzo męski i spodoba się nowoczesnym Panom. Delikatna skóra od tej pory może być chroniona przed potem i pielęgnowana. Nie trzeba stosować mocnych kosmetyków, aby osiągnąć dobry efekt. Seria L’oreal Men Expert to produkty dedykowane specjalnie dla Panów, którzy chcą o siebie gruntownie zadbać.

Materiał zewnętrzny

Redakcja sponsorsportu.pl

Nasi redaktorzy na sponsorsportu.pl to zespół pasjonatów zdrowego trybu życia i sportu, którzy mają głęboką wiedzę na temat zdrowia, żywienia oraz różnych dyscyplin sportowych. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w dziedzinie treningu, dietetyki lub medycyny sportowej, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?