Strona główna
Sport
Tutaj jesteś
Sport Ciekawostki o zakładach bukmacherskich

Ciekawostki o zakładach bukmacherskich – dowiedz się więcej!

Data publikacji 14 lipca 2022

Branża bukmacherska prężnie się rozwija, a zainteresowanie zakładami wzajemnymi nie słabnie. Zastanawiasz się, jak urozmaicić typowanie albo chcesz poznać interesujące fakty o obstawianiu? Poznaj ciekawostki o zakładach bukmacherskich!

5 ciekawostek o zakładach bukmacherskich

 1. Pierwsze biuro bukmacherskiej powstało w 1922 roku. Otworzył je John Moores w Liverpoolu, stając się tym samym jedną z najważniejszych osób w historii, która przyczyniła się do rozwoju bukmacherki. Biuro to nosiło nazwę Littlewood Pools of Liverpool.
   
   
 2. Custombet – to zakład, którego pomysłodawcą oraz twórcą jest gracz. Może on być pochodną istniejącego już zakładu sportowego, ale też dotyczyć dowolnej sfery życia społecznego, kulturowego czy politycznego. Propozycja zakładu trafia do bukmachera analizującego wiarygodność i prawdopodobieństwo wystąpienia, a następnie ustala odpowiedni kurs. Przykład: stwórz zakład, że Adam Małysz zawalczy w federacji freakfightowej. Kurs zapewne będzie BARDZO wysoki!
   
   
 3. Nie jest łatwo znaleźć rzetelne dane dotyczące największych wygranych w historii zakładów bukmacherskich. Możemy jednak zdradzić, że najwyższa wygrana w forBET miała miejsce w październiku 2021 roku. Na kuponie znalazło się 5 meczów dotyczących spotkań eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Łączny kurs kuponu wyniósł 184.51, a wstawka 1000 zł. Efekt? Wygrana 162 371 zł!
   
   
 4. Czy wiesz, że większość doświadczonych graczy bukmacherskich zawiera zakłady bukmacherskie wedle ustalonego schematu? Jest to tak zwana gra systemem, która redukuje ryzyko ponoszenia strat finansowych nawet w przypadku porażek. Stanowi zbiór zasad, które określają, jak dobierać stawki kolejnych zakładów, aby osiągnąć zysk. Popularne systemy to: płaska stawka, stawkowanie procentowe, stawkowanie modulowane, system Kelly’ego, system Martinagale’a, progresja na remisy czy stały profit.
   
   
 5. W Polsce dozwolone jest granie wyłącznie u legalnego bukmachera. 15 grudnia 2016 r. uchwalona została nowelizacja ustawy hazardowej wprowadzająca wiele zmian – m.in. bukmacherzy mogą oferować swoje usługi w Polsce wyłącznie, gdy Minister Finansów RP wyda im zezwolenie (licencję) na prowadzenie takiej działalności po spełnieniu wielu wymogów.

Warto pamiętać, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem, od którego można się uzależnić, a uczestnictwo w nielegalnych zakładach bukmacherskich wiąże się z ryzykiem otrzymania wysokich kar pieniężnych oraz odpowiedzialnością karną. Informujemy, że forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. posiada zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016 na urządzanie zakładów wzajemnych.

Materiał zewnętrzny

Redakcja sponsorsportu.pl

Nasi redaktorzy na sponsorsportu.pl to zespół pasjonatów zdrowego trybu życia i sportu, którzy mają głęboką wiedzę na temat zdrowia, żywienia oraz różnych dyscyplin sportowych. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w dziedzinie treningu, dietetyki lub medycyny sportowej, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?