Czy warto stosować gumy hip band?

Gumy hip band, to w ostatnim czasie prawdziwy hit wśród artykułów treningowych, które nie zabierają dużo miejsca, są lekkie, dzięki czemu możemy zabrać je ze sobą niemalże wszędzie, a do tego są również bardzo tanie, także nie obciążą domowego budżetu. Ponadto, te gumy do ćwiczeń są niezwykle wszechstronne w użyciu, także obecnie stosują je sportowcy różnych ćwiczeń, jak również doskonale sprawdzą się w rehabilitacji. Gumy hip band, wzmacniają mięśnie całego ciała, uelastyczniają je, natomiast ich działanie możemy w dowolnym momencie dopasować do naszych potrzeb oraz obecnych możliwości.

Gumy do ćwiczeń i ich stopnie oporu

Gumy te, dostępne są obecnie w trzech poziomach, a mianowicie Ciężki (Heavy), Średni (Medium) oraz Lekki (Light). Wersja Light, w zupełności wystarczy jeżeli zależy nam na treningu dolnych partii ciała. Jeżeli już planujemy wyćwiczyć brzuch, czy też plecy, to powinniśmy zdecydować się na gumy hip band Medium, czy też Heavy. Bardzo często producenci zwiększają ilość taśm, co tak naprawdę nie ma żadnego wpływu na efektywność naszego treningu. 

Jakość oraz materiał wykonania

Gumy do ćwiczeń, zawsze zrobione są z mocnej oraz grubej tkaniny, na którą w głównej mierze składa się bawełna. Są miłe w dotyku, co również zwiększa komfort ćwiczeń. Jednakże, dokonując zakupu zawsze musimy być bardzo ostrożni, ponieważ na rynku obecnie znajdziemy wiele chińskich podróbek, w których materiał będzie kiepskiej jakości i składać się może głównie z poliestru. Poliester, to materiał syntetycznym, także materiał będzie chropowaty oraz sztywny, przez co na naszej skórze mogą pojawić się uciążliwe podrażnienia. Jeżeli chodzi o wytrzymałości to nie musimy się niczym, martwić, ponieważ tego typu gumy są wytrzymałe na rozerwanie, ze względu na to że wykonane zostały z grubego materiału. Gumy te, wytrzymają wiele długich oraz intensywnych ćwiczeń i przy tym nie stracą swoich właściwości oporowych, jak również nie zostaną uszkodzone.  

Jakie korzyści dają ćwiczenia z gumami?

Gumy do ćwiczeń, będą doskonałym urozmaiceniem każdego treningu. Możemy ćwiczyć z nimi zarówno w domu, jak również na siłowni. Sprawiają one, że ćwiczenia będą efektywniejsze, ponieważ gumy hip band zapewniają opór, a więc będziemy się czuć jakbyśmy ćwiczyli z ciężarem. W związku z tym, są one doskonałą alternatywą do ćwiczeń ze sztangą, z handlami, czy też z innymi obciążeniami. Gumy do ćwiczeń lubiane są zwłaszcza przez panie, ponieważ umożliwiają wymodelowanie ciała, dzięki czemu będzie się ono prezentowało doskonale

Redakcja sponsorsportu.pl