Jak dobrać stanik sportowy?

Uprawiasz sport wyczynowo lub amatorsko, dbasz o sylwetkę i kondycję, regularnie trenując i poprawiając swoje życiowe rekordy? Na pewno zdajesz sobie sprawę, jak istotne dla komfortu ćwiczącej kobiety pozostaje dostosowanie odpowiedniego stroju sportowego, a przede wszystkim bielizny. Niezwykle ważnym elementem właściwego doboru sprzętu do aktywności fizycznej pozostaje stanik sportowy, który zadba o komfort oraz odpowiednią ochronę w trakcie treningu. Biustonosze sportowe redukują wstrząsy, chronią biust przed otarciami i uderzeniami, a dzięki materiałom wykorzystanym do ich produkcji – zapewniają odpowiednią temperaturę ciała. W sklepie internetowym mmsport.pl oferujemy niezwykle szeroki wybór profesjonalnej bielizny sportowej najlepszych producentów na rynku, w tym staniki sportowe w wielu zróżnicowanych krojach i fasonach. Nie każda z nas wie jednak, jak właściwie dobrać biustonosz sportowy.

  • Stanik sportowy – komfort i ochrona w czasie treningu
  • Jak dobrać biustonosz sportowy?
  • Staniki sportowe – warianty i kroje

Stanik sportowy – komfort i ochrona w czasie treningu

Podstawowym elementem sportowego wyposażenia, które zapewni nam komfort i niezbędne bezpieczeństwo w czasie aktywności fizycznej, pozostaje właściwie dobrana bielizna. Zwykły biustonosz może krępować nasze ruchy w czasie treningu, a nawet – przy bardzo intensywnym wysiłku – kaleczyć czy uczulać okolice biustu. Biustonosz sportowy pozwala naszemu ciału na właściwą pracę w czasie intensywnych ćwiczeń, niezależnie, czy formą aktywności, na którą stawiamy, pozostaje rower, bieganie, joga, crossfit, trening siłowy czy sztuki walki. Stanik sportowy to rzecz, która powinna znaleźć się w szafie każdej aktywnej sportowo kobiety. Kolejny aspekt to zdrowie. Więzadła Coopera, które utrzymują piersi w odpowiedniej pozycji, mają tendencję do rozciągania się, co tylko potęguje wieloletnie, regularne trenowanie w zwykłej bieliźnie. A zatem – stanik sportowy pomoże nam również zadbać o zdrowy wygląd biustu.

Jak dobrać biustonosz sportowy?

Gdy już zdecydujemy się na uzupełnienie naszej szafy profesjonalną bielizną sportową, należy zastanowić się, jak dobrać właściwy biustonosz sportowy pod proporcje naszego ciała i rodzaj aktywności fizycznej, którą uprawiamy. Głównym zadaniem stanika sportowego pozostaje odpowiedni docisk piersi, który sprawia, że – niezależnie od intensywności treningu – biust pozostaje w statycznej pozycji. Dlatego tak kluczową kwestią pozostaje właściwy dobór rozmiaru i kroju. Oczywiście w niektórych dyscyplinach, szczególnie tych, w których wykonuje się bardzo obszerne wymachy ramionami, jak choćby koszykówka czy wioślarstwo, musimy postawić na stanik z ramiączkami nie krępującymi ruchów rąk. Przy sportach walki warto rozważyć zakup stanika z dodatkowo wzmocnionymi miseczkami. Podstawa to oczywiście rozmiar biustonosza sportowego. Tylko właściwie dopasowany zapewni nam zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo.

Staniki sportowe – warianty i kroje

Oczywiście na rynku znajdziemy wiele zróżnicowanych modeli i krojów bielizny sportowej. Możemy postawić na stanik sportowy z technologią HeatGear, który efektywnie odprowadza pot, dbając o odpowiedni komfort termiczny i zbalansowanie temperatury ciała podczas wysiłku. Przy rozmiarach biustu A lub B warto wybrać stanik bra typu kompresyjnego, zapewniający doskonały docisk, a przez to – świetną stabilizację. Przy większym biuście polecamy zakup biustonosza z oddzielnymi miseczkami. Ogromny wybór profesjonalnych staników sportowych najlepszych producentów, zróżnicowanych pod względem typów, krojów i rozmiarów, znajdą Panie w sklepie internetowym mmsport.pl.

Redakcja sponsorsportu.pl