Jakie są sposoby na ból kręgosłupa?

Ból kręgosłupa może wykluczyć nas z treningów na dłuższy czas. Dodatkowo jest to bardzo duże utrudnienie w pracy. Nie powinniśmy bagatelizować bólu w tym miejscu, ponieważ możemy doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń.

Jakie są sposoby na ból kręgosłupa?

Czasem zdarza się tak, że po ćwiczeniach fizycznych bolą nas plecy. Przyczyną może być przetrenowanie. Często samodzielnie ustalając sobie plan treningowy skupiamy się głównie na przodzie ciała, i zapominamy o kręgosłupie. Jeśli mięśnie na plecach są słabo rozwinięte, to możemy doświadczać częstego bólu pleców. Dzieje się tak dlatego, że kręgosłup przejmuje pracę, którą powinny wykonywać odpowiednio rozwinięte mięśnie pleców. Jeśli ból występuje po treningach, to w łatwy sposób możemy się go pozbyć stosując się do kilku porad. Po pierwsze przed ćwiczeniami musimy odpowiednio się rozgrzać. W naszym planie treningowym powinniśmy umieścić ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców. Ostatnią rzeczą jest przestrzeganie odpowiedniej techniki w trakcie treningu. To właśnie błędnie wykonane ćwiczenia mogą być przyczyną wielu kontuzji.

Ból kręgosłupa w pracy

Praca siedząca, tak samo jak fizyczna, może mieć negatywny wpływ na nasz kręgosłup. W pierwszym przypadku powinniśmy robić krótkie przerwy, np. co 2 godziny. Dzięki temu będziemy mieć chwilę, żeby pochodzić i porozciągać się. Dodatkowo musimy mieć wygodne krzesło do pracy i dopasowane do naszego wzrostu biurko. To wszystko wpływa na komfort i efektywność naszej pracy. W przypadku pracy fizycznej musimy skupić się na tym, żeby podczas podnoszenia ciężkich rzeczy plecy były zawsze wyprostowanie. Nie schylamy się, żeby ponieść jakiś ciężki produkt, tylko robimy przysiad, bierzemy daną rzecz i wstajemy. Dzięki temu zaangażujemy do pracy wszystkie mięśnie, a tym samym odciążymy kręgosłup. W obu przypadkach, gdy występuje ból i dyskomfort w trakcie wykonywania pracy, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do lekarza. Z reguły doktor da nam zwolnienie lekarskie i może zalecić rehabilitację.

Kiedy występuje ból, możemy użyć środki przeciwbólowe, które mamy dostępne pod ręką. Najlepsze będą te miejscowe w postaci maści, która po chwili zacznie działać. Jednak leki nie wyleczą przyczyny powstawania bólu. Często najlepszym rozwiązaniem może okazać się zmiana pracy, jeśli to ona jest przyczyną problemów z kręgosłupem. W sklepach możemy dostać również stymulator mięśni, który za pomocą impulsów elektrycznych niweluje ból. Najtańsze urządzenia tego typu możemy kupić za kilkadziesiąt złotych. Przed wyborem warto sprawdzić w internecie opinie innych użytkowników, które pomogą nam wybrać odpowiedni stymulator mięśni.

Redakcja sponsorsportu.pl