Strona główna
Sport
Tutaj jesteś
Sport Sprzęt na siłownię

Sprzęt na siłownię – jaki wybrać?

Data publikacji 13 września 2021

Marzeniem wielu osób jest umięśniona oraz wyrzeźbiona sylwetka. Zazwyczaj jednak brakuje czasu lub chęci i wszystko zostaje na etapie planów.

Jaki sprzęt wybrać do domowej siłowni?

Dobrym rozwiązaniem jest domowa siłownia, która sprawi, że codziennie będziesz mógł wykonywać intensywne treningi bez wychodzenia z domu. Sprzęt na siłownię najlepiej zakupić u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że domowa siłownia nie zajmuje tak naprawdę dużo miejsca. Jest to jedna z ważniejszych zalet, która może zachęcić pewne osoby do zakupienia sprzętu.

Ćwicząc w domu jesteśmy w pełni niezależni i sami decydujemy, kiedy chcemy ćwiczyć. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać, a to oznacza ogromną oszczędność czasu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że na początku trzeba zainwestować pieniądze w prosty sprzęt, który umożliwi wykonywanie podstawowych ćwiczeń. Początkowo może się to wydawać duży wydatek, ale w perspektywie czasu jest to w rzeczywistości oszczędność. Ceny karnetów na siłownie oscylują obecnie w granicach 100 – 200 zł za miesiąc, a to oznacza, że za cały rok trzeba zapłacić nawet 1200 zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty paliwa lub biletów komunikacji miejskiej i wyjdzie naprawdę spora suma. Podstawą jest oczywiście klasyczna sztanga, która stanowi podstawowy element wyposażenia każdej siłowni. Warto jeszcze dokupić ławeczkę, dzięki czemu będzie można ćwiczyć klatkę piersiową, a także barki oraz triceps. Zobacz więcej na https://specialfitness.pl.

Ćwiczenia nóg w domu

Przy pomocy samej sztangi można ćwiczyć nogi oraz barki, ale ławeczka zdecydowanie to ułatwia i zapewnia większy komfort. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to z jakich materiałów jest wykonana ławka. Dla osób początkujących najlepszy jest trening na wolnych ciężarach, ponieważ angażuje największe partie mięśni. Oznacza to, że progres jest zdecydowanie szybszy niż w przypadku ćwiczenia na maszynach.

Profesjonaliści skupiają się głównie na ćwiczeniach izolacyjnych, żeby tylko doszlifować konkretne partie, natomiast amatorzy powinni dbać o równomierny rozwój całej sylwetki. Kluczowa jest też regularność, ponieważ treningi trzeba wykonywać codziennie. Oczywiście warto też zmienić swój styl życia i rozpocząć zbilansowaną dietę. W domowej siłowni nie może też zabraknąć gum do rozciągania po treningu. Po ciężkich ćwiczeniach koniecznie trzeba się trochę porozciągać, a gumy mogą w tym pomóc. Warto zakupić też odpowiednią ilość obciążenia już na samym początku, ponieważ co trening trzeba progresować lub przynajmniej starać się to robić.

Redakcja sponsorsportu.pl

Nasi redaktorzy na sponsorsportu.pl to zespół pasjonatów zdrowego trybu życia i sportu, którzy mają głęboką wiedzę na temat zdrowia, żywienia oraz różnych dyscyplin sportowych. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w dziedzinie treningu, dietetyki lub medycyny sportowej, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?