Trening personalny czy warto ćwiczyć ze specjalistą?

Trening personalny to dość ciekawa oferta, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które chcą poprawić swoją kondycję. Wiadomo bowiem, że aktywność jest niezbędna dla zdrowia całego organizmu. Zatem czym jest trening personalny i czy warto się na niego zdecydować?

Trening personalny, co to takiego?

Zacznijmy od tego, że regularna aktywność fizyczna wymaga dużego zaangażowania oraz motywacji. Dopiero z czasem można zaobserwować efekty, ale jak szybko? Tu wpływ ma wiele czynników. Rzetelnie wykonywane ćwiczenia, regularność, ale też aktywność dopasowana do trybu życia czy indywidualnej sytuacji zdrowotnej. Kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę jest naprawdę wiele, a wszystko wymaga odpowiedniej wiedzy, aby zrobić to dobrze.

Dla tych, którym owej wiedzy brakuje lub potrzebują dodatkowej motywacji, aby faktycznie właściwie podejść do tematu, z pomocą spieszą trenerzy personalni, którzy do tematu podchodzą bardzo profesjonalnie i indywidualnie. Warto wiedzieć, że trening personalny to coś więcej niż tylko kontrola nad prawidłowo wykonywanymi ćwiczeniami.

Każdy trener personalny Katowice posiada wiedzę, związaną zarówno z aktywnością fizyczną, ale także z dietą czy stylem życia. Najczęściej jego kompetencje pozwalają również na skuteczne wspieranie osoby ćwiczącej, elementy wiedzy psychologicznej umożliwiają motywować do działania, nawet wtedy, gdy pojawiają się wątpliwości.

Jak wygląda trening z trenerem?

Trener personalny w Katowicach pozwala zaplanować każdą aktywność, aby była ona dopasowana do umiejętności i możliwości danej osoby. Ważne jest, aby nadmiernie nie forsować mięśni, szczególnie na początku swojej przygody. Zbyt duże obciążenie doprowadzić może bowiem do urazów i kontuzji, co może doprowadzić do przymusowej przerwy w ćwiczeniach.

W trakcie zajęć trener określa rodzaj ćwiczeń, częstotliwość powtórzeń, a każdy trening rozpoczyna się od odpowiedniej rozgrzewki. Następnie realizowany jest odpowiedni program, w zależności całego, przyjętego planu treningowego. Wykonywane ćwiczenia mogą wzmacniać mięśnie nóg, pleców czy rąk. Na koniec każdego treningu bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób rozciągnąć mięśnie, co pozwala uniknąć bolesnych zakwasów.

Czy warto ćwiczyć ze specjalistą?

Z całą pewnością warto, szczególnie na początku przygody z aktywnym treningiem. Wsparcie i wiedza fachowca mogą być niezbędne, aby właściwie podejść do tematu ćwiczeń, odpowiednio je dobierać i co najważniejsze – nie zrobić sobie krzywdy, nadmiernie forsując organizm. Trener personalny Katowice zadba o nasze bezpieczeństwo.

Bardzo ważne jest, aby dobrze wybrać trenera, co wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Najlepiej dokładnie poznać sylwetkę kandydatów, zwracając szczególną uwagę na doświadczenie czy indywidualne osiągnięcia. Doskonałym sposobem są rekomendacje naszych znajomych. Wielu trenerów personalnych proponuje pierwsze  spotkanie, co jest rozwiązaniem korzystnym dla obu stron. Poszukujący trenera może poznać osobę, porozmawiać z nią, zadać dodatkowe pytania, z kolei trener może zebrać podstawowe informacje, które umożliwią opracowanie indywidualnego planu treningowego.

Redakcja sponsorsportu.pl