Ćwiczenia na orbitreku

Coraz większa liczba osób przekonuje się do tego, jak wiele korzyści daje korzystanie z orbitreka. Obecnie jest to sprzęt stanowiący wyposażenie nie tylko siłowni, lecz coraz większa liczba osób decyduje się zakupić orbitrek do użytku w domowym zaciszu.

Zalety korzystania z orbitreka

Warto poznać zalety korzystania z tego sprzętu, a ich jest naprawdę bardzo dużo. Przede wszystkim na tym sprzęcie można wykonać trening dający lepsze efekty niż ćwiczenie na bieżni czy rowerze stacjonarnym. Orbitrek daje bowiem możliwość wykonania bardzo intensywnego treningu przy zaangażowaniu dużej liczby mięśni. Tak naprawdę podczas ćwiczeń pracuje całe ciało, dzięki czemu bez problemu można poprawić ogólną kondycję. Największy nacisk podczas tych treningów kładzie się jednak na nogi i pośladki. Już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń można zauważyć szczuplejsze nogi i uda, a także podniesione pośladki. Intensywnie pracują także mięśnie brzucha, przede wszystkim jeśli trenujemy w wyprostowanej pozycji z lekko wciągniętym brzuchem, wtedy nacisk na brzuch jest zdecydowanie większy. Regularnie ćwicząc na orbitreku można wyszczuplić także ramiona i nadać im ładnego, smukłego wyglądu.

Dobry na rozgrzewkę

Dla osób, które ćwiczą regularnie na siłowniach, orbitrek stanowi najczęściej rozgrzewkę i wstęp do ćwiczeń poszczególnych partii ciała. W domowym zaciszu można traktować taki trening jako zasadniczy. Zanim zaczniemy intensywnie ćwiczenie, warto poświęcić czas na kilkuminutową rozgrzewkę. Dotyczy to przede wszystkim nóg, ponieważ to one pracują najbardziej intensywnie podczas tego treningu. Obecnie orbitrek uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych sprzętów, ponieważ nie stanowi żadnego zagrożenia dla ćwiczącego. W momencie, kiedy się zatrzymujemy, maszyna sama zwalnia, dzięki czemu w dowolnej chwili możemy zwolnić, złapać oddech czy zmieniać intensywność ćwiczeń. Poza tym jest to jeden ze sprzętów, który nie obciąża stawów, dzięki czemu nie doprowadza do kontuzji, co z pewnością jest doskonałą wiadomością. Sprzęt ten jest skierowany zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem jak i dla tych, którzy na co dzień intensywnie trenują. Jedni ćwiczą, aby poprawić kondycję ciała, jednak większość chce wyszczuplić swoje ciało. Pojawia się często pytanie, jak często trzeba ćwiczyć, aby zobaczyć efekty. Wskazuje się, że najlepiej ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu po około 40 minut. Nie należy się zniechęcać jeśli efekty nie będą widoczne od razu, ponieważ musi minąć kilka tygodni, abyśmy zauważyli zmiany zachodzące na naszym ciele.

Redakcja sponsorsportu.pl