Strój do biegania jesienią i zimą – jakich elementów nie może w nim zabraknąć?

Planując rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem warto wyposażyć się w wygodny i przewiewny strój, który będzie w stanie zapewnić nam komfort cieplny w trakcie chłodniejszych dni. Jakich elementów nie może w nim zabraknąć? Podpowiadamy.

Spodnie treningowe

W trakcie chłodniejszych dni warto ubierać się na tak zwaną cebulkę. Jednak w przypadku spodni zwykle nie ma takiej potrzeby. Dostępne w sklepach dresy treningowe są w odpowiednim stopniu ocieplone. Poza tym nogi to element ciała, który bardzo skutecznie się rozgrzewa, nawet w trakcie krótkiego treningu biegowego, ponieważ to właśnie te mięśnie pracują najintensywniej. Dlatego też dużo większą wagę powinniśmy przywiązywać do dobrego materiału, który powinien być przede wszystkim lekki, wygodny oraz oddychający. Współczesne technologie produkcji takich strojów pozwalają tworzyć elementy termoaktywne, więc nie musimy martwić się o wychłodzenie organizmu.

Bluza i kurtka

Górna część naszego ubioru powinna zapewnić nam ciepło niezależnie od aktualnie panujących warunków na trasie. Bez względu od pogody warto zawsze dobierać bluzę oraz kurtkę chroniącą przed deszczem lub śniegiem i chłodnym wiatrem. W przypadku jeśli zza chmur wyjrzy słońce i zrobi się nieco cieplej to nic nie stoi na przeszkodzie, aby lekko rozpiąć wierzchnią część naszej garderoby. Zalecane jest noszenie pod spodem termoaktywnej bielizny, która będzie spełniać swoje zadanie niezależnie od tego jak wiele warstw odzieży założymy na siebie w jednym momencie.

Jeśli chodzi o samą bluzę to warto rozejrzeć się za produktem, który będzie w stanie skutecznie ochronić naszą szyję. Część sprzedawanych produktów posiada wyższy kołnierz. Ewentualnie warto wyposażyć się w wygodny i elastyczny szalik. Musimy chronić się zwłaszcza przed przypadkowym przewianiem.

Czapka i rękawiczki

Ochrona głowy to podstawa. Dlatego nie powinniśmy wybierać się zimą lub nawet jesienią na bieg bez właściwego nakrycia. Nie ma tutaj większego znaczenia pod względem rodzaju czapki, a jeśli czujemy się w niej niekomfortowo to wystarczy sięgnąć po opaskę, która ochroni zwłaszcza nasze uszy. Natomiast w przypadku biegania w trakcie bardzo niesprzyjającej pogody, w tym zamieci śnieżnej, można sięgnąć po klasyczną kominiarkę, która skutecznie ochroni całą twarz i głowę.

Zimą warto postawić na ocieplane rękawiczki, które składają się z dwóch warstw oraz wykonane są z dobrego materiału, na przykład wełny. Natomiast jesienią powinny w zupełności wystarczyć zwyczajne cienkie. Ważne jest przede wszystkim to, aby czuć się w nich wygodnie i komfortowo.

Redakcja sponsorsportu.pl