Filipiny – dlaczego tam?

Filipiny to piękna pogoda, plaże, rafy koralowe i tysiące niewielkich wysepek. To doskonałe miejsce na egzotyczne podróże, które dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń zarówno pod względem kulturowym, jak i wzrokowym.

Nietypowa dla Azji kultura

Jadąc do Azji, rzadko kiedy spotyka się kraj, w którym religią ogółu jest katolicyzm. Sytuacja na Filipinach jest właśnie taka ze względu na fakt, że państwo to było przez długi czas kolonią hiszpańską.

Dzięki kolonizacji, na Filipinach można wciąż dostrzec wiele śladów hiszpańskich budowli – takich jak brukowane uliczki czy budynków. Choć część z nich uległa zniszczeniu w XX wieku, wiele wciąż istnieje i pięknie się prezentuje. Warto zobaczyć je minimum jeden raz w życiu, bowiem połączenie europejskich budowli z azjatycką kulturą tworzy doprawdy nietypową mieszankę.

Ogromne rafy koralowe

Dzięki temu, że Filipiny składają się z kilku tysięcy wysepek, linia brzegowa tego państwa – o ile w ogóle można o niej mówić – zapewnia dostęp do ogromnej liczby pięknie ukształtowanych raf koralowych. Dodatkowo ich mnogość sprawia, że każdy może znaleźć dla siebie miejsce.

Nie ma tam tłumów, a przez wzgląd na ogromną popularność tej aktywności, każdy jest w stanie znaleźć przewodnika dla siebie.

Archipelag wielu wysepek

Filipiny są złożone z bardzo wielu wysepek, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć odrobinę wolnej przestrzeni dla siebie. Co więcej, przedostanie się łódką od brzegu jednej wyspy do drugiej trwa zaledwie chwilkę.

Przepiękne plaże w połączeniu z ich ogromną ilością czynią z Filipin wymarzoną destynację wakacyjną dla każdego wielbiciela plażowania.

Wulkan na wyspie Luzon

Filipiny same w sobie mają kilkadziesiąt wulkanów, z czego niemalże połowa jest aktywna. Jednak jednym z najpopularniejszych wśród turystów jest wulkan Góra Mayon przez wzgląd na niemalże idealny kształt stożka, który bardzo ciężko spotkać w naturze.

Ostatnia odnotowana aktywność tego wulkanu miała miejsce w 2014 roku, w związku z czym na chwilę obecną miejsce to jest niezwykle popularne wśród wspinaczy. Bezpieczeństwo w połączeniu z niezapomnianymi widokami przyciąga uwagę wielu osób.

Przepiękne widoki

Filipiny to nie tylko wulkany czy rafy koralowe, ale też przepiękne widoki w ogóle. Zróżnicowany teren pozwala na wędrówki po płaszczyznach, ale również wyżynach czy górach. Ten kraj jest idealnym miejscem na egzotyczne wakacje dla osób, które wypoczywają podczas ruchu, ale także – dla tych preferujących plażowanie lub połączenie obydwu tych aktywności. Skorzystaj z okazji jakiej udziela biuro podróży egzotycznych i zaplanuj swoją wycieczkę razem z nimi!

Redakcja sponsorsportu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *