Strona główna
Sport
Tutaj jesteś
Sport Jak budować masę mięśniową po wakacjach

Jak budować masę mięśniową po wakacjach

Data publikacji 28 września 2022

Lato to bardzo specyficzny okres w roku. Z jednej strony to czas, kiedy ludzie poruszają się więcej, chodzą na spacery i piesze wycieczki, a także korzystają z możliwości uprawiania różnych sportów wodnych. Z drugiej strony więcej też jedzą, sięgając po niezdrowe, słodkie i słone przekąski, a także spożywają większą ilość alkoholu. Właśnie dlatego jesień jest taką porą roku, kiedy wiele osób postanawia zadbać o swoją kondycję i wrócić do formy. Nie jest to jednak takie proste, jak by się mogło wydawać.
Trenerzy personalni oraz dietetycy ciągle podkreślają, że tylko z ich pomocą można zbudować masę mięśniową oraz zrzucić zbędną tkankę tłuszczową. Właśnie dlatego powstało wiele poradników, jak osiągać najlepsze przyrosty muskulatury po urlopie.
Co ciekawe, z rad specjalistów korzystają też osoby po ciąży, kontuzji lub zwykłym lenistwie, które nagle postanowiły zadbać o swoją figurę i zaimponować znajomym.
Jesień to czas kiedy sterydy anaboliczne, takie jak Oksandrolone czy Testosteron, cieszą się największą popularnością. Sklep ze sterydami online sugeruje, że może to być konsekwencją odpoczynku, większej ilości ruchu oraz zażywania naturalnej witaminy D ze słońca. Wszystkie te czynniki powodują, że ludzie mają więcej energii i po prostu lepiej się czują, a to skłania ich do podejmowania nowych wyzwań i rozpoczynania treningów na siłowni.

Jak wrócić do formy po wakacjach

Powrót do dobrej kondycji nigdy nie może być gwałtowny. Każde przesilenie organizmu, czyli zbyt długi trening, podniesienie zbyt ciężkich hantli lub wykonanie zbyt wielu podniesień na drążku, prowadzi bowiem do licznych kontuzji. Osoba, która chce ich uniknąć, powinna przede wszystkim stworzyć indywidualny plan treningowy, np. pod okiem trenera personalnego.
Na początku nigdy nie wolno brać na siebie zbyt wiele. Powrót do formy charakteryzuje się bowiem powolnym, cierpliwym podnoszeniem poprzeczki oraz wyznaczaniem sobie nowych celów, np. wykonania większej ilości powtórzeń.
Wiele osób rezygnuje ze swojego planu, ze względu na brak motywacji. Właśnie dlatego, w czasie rozpoczynania treningów, warto pomyśleć o towarzystwie na siłowni. Dzięki temu można spędzić trochę czasu z bliską osobą, a przy okazji zachęcić siebie samego do trwania w swoim postanowieniu.
Bardzo ważna w tym okresie jest również dieta, która powinna być zbilansowana i sporządzona we współpracy z dietetykiem.

Jaki rodzaj treningu jest optymalny w rozbudowie mięśni

Najlepsze ćwiczenia na budowanie masy mięśniowej to przede wszystkim:

 • przysiady (osoby początkujące powinny wykonywać np. 15 powtórzeń w trzech seriach),
 • martwy ciąg klasyczny, który także przewiduje 15 powtórzeń w 3 seriach,
 • podciągnięcia na drążku, najlepiej trzy serie po 10 podciągnięć,
 • wiosłowanie w opadzie tułowia, gdzie należy wykonywać trzy serie po dziesięć,
 • wyciskanie na płaskiej ławce w ilości 10 x 3 serie,
 • uginanie przedramion ze sztangą w pozycji stojącej, gdzie optymalna ilość wykonywanych ćwiczeń wynosi 10 x 3 serie,
 • unoszenie nóg w zwisie, nawet 20 razy w serii.

Rola suplementów diety w budowaniu masy mięśniowej

W czasie powrotu do formy warto sięgnąć po suplementy diety, aby wzbogacić swoją dietę oraz uzupełnić ją w witaminy i minerały. W tym celu warto odwiedzić sklep ze sterydami online i złożyć zamówienie zgodnie ze swoimi preferencjami i potrzebami.
Do najpopularniejszych suplementów diety należą:

 • witaminy i minerały, dzięki którym organizm może funkcjonować prawidłowo,
 • witamina D, która jest niezbędna do życia, ale wraz z przyjściem jesieni dostarczamy jej naturalnie coraz mniej, przez mniejszy kontakt ze słońcem,
 • zielona herbata usprawniająca metabolizm,
 • kofeina dodająca energii,
 • odżywki bogate w białko i proteiny, które przyspieszają syntezę białek i tym samym powodują przyrosty masy mięśniowej.

Dlaczego osoby trenujące wybierają sterydy

Suplementy diety są bezpieczne, łagodne i skuteczne. Niestety, nie każdy człowiek jest cierpliwy i wytrwały. Właśnie dlatego dużą popularnością cieszy się sklep ze sterydami online, oferujący sterydy anaboliczne, typu Metanabol, Sustanon czy Testosteron. Wspierają one sportowca na każdym etapie budowania masy mięśniowej, dodając mu siły i przyspieszając pojawianie się efektów.
Mało tego, są również i tacy, którzy ze względu na swoją genetykę nie są w stanie zbudować masy mięśniowej bez odpowiedniego dopingu. Wówczas jest to dla nich jedyne rozwiązanie, aby osiągnąć swój cel.
Sterydy anaboliczne są doskonałym sposobem na zbudowanie wymarzonej sylwetki, aczkolwiek należy kupować je w sprawdzonych sklepach ze sterydami i przyjmować zgodnie z zaleceniami, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu lub życiu.

Redakcja sponsorsportu.pl

Nasi redaktorzy na sponsorsportu.pl to zespół pasjonatów zdrowego trybu życia i sportu, którzy mają głęboką wiedzę na temat zdrowia, żywienia oraz różnych dyscyplin sportowych. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w dziedzinie treningu, dietetyki lub medycyny sportowej, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?