Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria torba sportowa

Jakie torby sportowe najlepiej nadają się do codziennych aktywności?

Data publikacji 13 sierpnia 2021

Torby sportowe różnią się od tradycyjnych plecaków, które zabiera się do pracy czy szkoły. Nie dość, że powinny pomieścić o wiele więcej rzeczy to jeszcze muszą być dostosowane do różnego rodzaju wysiłku. Ich wybór jest bardzo zróżnicowany, tak jak różne mogą być dyscypliny sportowe. Jak prawidłowo dobrać swoją torbę i czym kierować się podczas zakupu? 

Torby w zależności od rodzaju sportu 

Na pierwszy rzut oka torby sportowe mogą wydawać się podobne. Wszystkie mają specjalne paski na ramię i są bardzo pojemne. Można wtedy pomyśleć, że jaki model kupimy jest zupełnie obojętny. W zależności od uprawianego sportu mają one jednak odrobinę inne właściwości. Przykładowo specjalna torba na basen jest nieprzemakalna, a jak wiadomo na pływalni woda może znaleźć się nawet w szatni. Są one trochę mniejsze niż większość toreb, dzięki czemu wchodzą do każdej szafki.  

Istnieją też specjalne torby sportowe dla tenisistów. Jak wiadomo rakiety są dosyć obszerne, dlatego mogą potrzebować specjalnych kieszeni. Torby tenisowe dostosowane są kształtem do sprzętu, dzięki czemu można zmieścić w nich również piłki, frotki i koszulki na zmianę. Jeszcze większej pojemności wymagają wersje do sportów zespołowych, które wymagają dużej ilość ubrań za zmianę po wysiłku. Niektórym wystarczą bardzo niewielkie torby, które zabierają ze sobą na szybką wizytę do siłowni po pracy. Tak zwane modele fitness są bardzo poręczne i zajmują niewiele miejsca. 

Z czego powinna być wykonana solidna torba sportowa? 

Torby składają się zazwyczaj z dwóch rodzajów materiałów: sztucznych oraz skórzanych. Obie odmiany mają swoje wady i zalety. Na pewno warto zainteresować się torbami sportowymi skórzanymi ze względu na wysoką wytrzymałość. Wyglądają przy okazji dużo bardziej atrakcyjnie. W przypadku toreb trzeba jednak zwrócić uwagę na wygodę – modele z tworzyw sztucznych są znacznie lżejsze. Dzięki temu łatwiej się z nimi przemieszcza, nawet jeżeli zapakuje się w nich więcej przedmiotów. 

Najpopularniejsze typy toreb 

Najczęściej spotykanymi torbami sportowymi są te ze specjalnym paskiem na ramię. Dzięki nim można przenosić większe obciążenia, co znacznie ułatwia codzienne życie plecom. Przy zakupie takiej torby trzeba jednak pamiętać, żeby pasek nie wżynał się za bardzo w bark, bo może to powodować siniaki i otarcia. Alternatywą jest wersja plecakowa, która przydaje się osobom, które noszą mniejszą ilość przedmiotów. Posiada one specjalne szelki, które powinny być jednak odpowiednio wytrzymałe. Trzecim rodzaje toreb sportowych są te z uchwytem na dłoń – przydatne, jeśli ktoś ma basen czy siłownię tuż przy swoim domu. 

Redakcja sponsorsportu.pl

Nasi redaktorzy na sponsorsportu.pl to zespół pasjonatów zdrowego trybu życia i sportu, którzy mają głęboką wiedzę na temat zdrowia, żywienia oraz różnych dyscyplin sportowych. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w dziedzinie treningu, dietetyki lub medycyny sportowej, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?