Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria

Moda, dizajn, marka i jakość, czyli rozważania na temat idealnego roweru

Data publikacji 26 maja 2020

Jazda na rowerze jest przyjemnością, ale jest także bardzo modna. Tutaj więc pojawia się w pełni uzasadnione pytanie, czyli czym kierować się przy zakupie jednośladu? I na to właśnie pytanie postaramy się odpowiedzieć. Jeżeli jesteście ciekawi naszych wniosków, koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik, który jest przydatny dla osób dopiero co planujących zakup.

Moda ma znaczenie czy nie ma znaczenia?

Jak zapewne zauważyliście są rzeczy, które uważa się za modne, często są także bardzo lansowane, choć nie zawsze ich jakość czy funkcjonalność jest na wysokim poziomie, ale trudno się temu dziwić, skoro popularne są osoby, które raczej prezentują zachowania patologiczne. Aktualnie można być znanym tylko z tego, że się jest znanym bądź ma się znane nazwisko. Dlatego też nie należy kierować się modą przy zakupie jednośladu. Jeżeli jakich pseudo celebryta oznacza daną markę rowerową na swoim Instagramie, to pamiętajcie, że ma za to płacone, a nie że sprawdził ten sprzęt i go poleca. To tak jak pewna rzekomo fit para, która reklamowała najbardziej naszpikowany chemią kosmetyk, ale jak wiadomo dla niektórych żaden pieniądz nie śmierdzi i takie o to mamy tego skutki. Zatem nie sugerujcie się modą, lecz zwyczajnie sprawdźcie opinie o rowerze, jego specyfikacje i dopiero na tej podstawie możecie podjąć decyzję.

O markach słów kilka

Często kupujemy coś tylko dlatego, że jest naszej ulubionej marki. Czy takie rozwiązanie sprawdza się zawsze? Oczywiście, że nie! Ale jednak są marki, dla których renoma ma duże znaczenie i nigdy, przenigdy nie wypuszczą na rynek przysłowiowego bubla, choć nie zawsze można liczyć na taką uczciwość, szczególnie jeżeli za daną marką stoi duża korporacja. Dlatego też nigdy nie kupujcie „kota w worku” i przy tej okazji ponownie zachęcamy Was do sprawdzenia specyfikacji jednośladu. Warto także znaleźć dobry sklep rowerowy, gdyż wtedy można liczyć na pomoc sprzedawcy.

O dizajnie słów kilka i wniosków parę

Niektórzy z nas przyzwyczaili się, że jedzą oczami, zatem i kupując cokolwiek w sklepie głównie skupiają się na estetyce. Oczywiście w pewnych sytuacjach się to sprawdza, a w pewnych nie, w końcu ciastko może wyglądać pysznie, a jego smak będzie pozostawiał wiele do życzenia. Podobnie rzecz wygląda w przypadku rowerów. W sklepie rowerowym możecie zobaczyć wiele modeli, które zachwycają estetyką, ale i dizajnem, lecz niekoniecznie będą dla was odpowiednie. Może spodobać się Wam rower miejski, ale czy on się sprawdzi jeżeli lubicie jazdę w trudnym terenie? Odpowiedź na to pytanie pewne już znacie. Dlatego też na samym początku powinniście zwrócić uwagę na samą funkcjonalność, a dopiero potem kierować się dizajnem. Jeżeli wszystkie parametry techniczne także będą odpowiednie, to jak najbardziej można zdecydować się na zakup. A więc wnioski są proste, czyli zakupy tylko pod wpływem pierwszego wrażenia nie są polecane, natomiast gdy rower posiada świetne podzespoły, a dodatkowo nam się podoba, to jak najbardziej warto zdecydować się na zakup.

Bo liczy się jakość

Najważniejsza niewątpliwie jest jakość roweru. Zatem szukając idealnego dla siebie modelu koniecznie zwróćcie uwagę czy wszystkie parametry techniczne są „na poziomie”, oczywiście nie oznacza to wcale, że musicie kupić nie wiadomo jak drogi model, a raczej zachęcamy Was do sprawdzenia podzespołów i poczytania komentarzy. Jeżeli lubicie jazdę rekreacyjną, wystarczy Wam rower miejski. Co ważne dobrej jakości model kupicie nawet za 1000 złotych. Z kolei jeżeli lubicie często, długo jeździć, a także w trudnych warunkach to, jak zapewne się domyślacie, zwykły rower miejski już nie wystarczy. A więc tutaj nasuwa się jeszcze jeden wniosek: dobierajcie model do swoich umiejętności, ale i warunków, w jakich będziecie jeździć. Jeżeli lubicie wycieczki rowerowe kilkudniowe to zapewne zwykły rower już nie wystarczy.

Nie wszystko, co jest drogie, jest wysokiej jakości i nie wszystko, co jest tanie, tej jakości nie ma. Dlatego też nie można kierować się tylko ceną, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek i każdy zakup dokładnie przemyśleć i nie kierować się tylko modą czy też dizajnem, gdyż w takim przypadku możecie wyrzucić pieniądze w błoto.

Redakcja sponsorsportu.pl

Nasi redaktorzy na sponsorsportu.pl to zespół pasjonatów zdrowego trybu życia i sportu, którzy mają głęboką wiedzę na temat zdrowia, żywienia oraz różnych dyscyplin sportowych. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w dziedzinie treningu, dietetyki lub medycyny sportowej, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?