Rakieta tenisowa – jaką wybrać i gdzie ją kupić?

Chcesz rozpocząć treningi tenisa ziemnego? W pierwszej kolejności warto kupić odpowiednią rakietę tenisową. O czym trzeba wtedy pamiętać?

Podstawowym elementem wyposażenia każdego tenisisty jest jego rakieta tenisowa, którą odbija on piłkę na pole przeciwnika. W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele typów rakiet tenisowych, dlatego też bardzo często pojawia się wtedy pytanie – na co warto się zdecydować? Zobacz, na co należy zwrócić uwagę, gdy poszukuje się rakiety dla początkującego gracza.

Rakieta tenisowa dla początkującego gracza – co wybrać?

Bardzo często popełnianym błędem przez osoby, które dopiero zaczynają grać w tenisa, jest kupowanie sprzętu dedykowanego dla bardziej zaawansowanych graczy. Na start nie jest potrzebna rakieta tenisowa (https://dotenisa.pl/) z górnej półki, którą i tak trzeba będzie po jakimś czasie zmienić na nową.

Najczęściej dla osób początkujących rekomenduje się lekkie rakiety tenisowe o dużych główkach, dzięki czemu pozwalają one na uzyskanie dużej powierzchni odbicia, ale także nie męczą one rąk. Taką rakietą można również łatwo manewrować oraz wybacza ona więcej błędów, które zdarzają się początkującym.

Ile powinna ważyć rakieta dla początkującego gracza?

Warto wtedy zwrócić uwagę na rakiety tenisowe dopasowane do własnych potrzeb. Dla kobiet rekomendowana jest rakieta tenisowa o ciężarze wynoszącym około 260-270 g, natomiast dla mężczyzn poleca się rakiety cięższe, najczęściej ważące około 270-285 g.

Aby rakieta tenisowa była lekka, warto zdecydować się na model wykonany z kompozytu grafitowego albo ze 100% grafitu. Takie materiały cechują się wysoką wytrzymałością i jednocześnie lekkością. Odradza się natomiast korzystanie z rakiet aluminiowych.

Gdzie kupić dobrą rakietę dla tenisisty na start?

Najlepiej, aby rakieta tenisowa była zakupiona w sklepie tenisowym, ponieważ to właśnie w takim miejscu można znaleźć najszerszą gamę modeli do wyboru. Zamówienia w sklepach tenisowych można składać również online.

W wyszukaniu odpowiedniego modelu pomoże wtedy także sprzedawca, który wskaże, jaka rakieta będzie optymalna.

Redakcja sponsorsportu.pl