Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie

Zdrowa i piękna skóra: jakie witaminy i minerały pomogą o nią zadbać?

Data publikacji 12 maja 2020

Piękna skóra, urzekająca zdrowym blaskiem – oto marzenie wielu z nas. Co możemy zrobić, by osiągnąć taki efekt? Wiadomo, że bardzo ważną rolę odgrywa tu codzienna pielęgnacja skóry, wiadomo też, że nie bez znaczenia jest zdrowa dieta. Skóra, która ma dobrze funkcjonować, musi przecież każdego dnia otrzymać porcję tych witamin i minerałów, które są dla niej niezbędne. O czym powinniśmy zatem pamiętać, jeśli chcemy zapewnić swej skórze możliwie jak najlepsze wsparcie?

Zdrowa i piękna skóra

Witamina A to jedna z najważniejszych substancji dla naszej skóry. To dzięki niej skóra może się sprawniej regenerować, warto zatem uwzględnić z swej diecie obecność tak cennych dla zdrowia i urody produktów spożywczych, jak marchew i jajka. Dla dobra swej skóry warto też w porę włączyć do swego menu produkty z pełnych ziaren zbóż oraz takie dodatki, jak ryby oraz jajka. Dlaczego? Bo te produkty spożywcze są bardzo dobrymi źródłami witamin z grupy B, które również mają istotny wpływ na to, jak prezentuje się nasza skóra.

Witamina C

Kto chce zachować młody wygląd na dłużej, ten musi się w porę zatroszczyć o to, by w jego menu nie zabrakło produktów będących dobrym źródłem witaminy C. Substancja ta pojawia się m.in. zielonej pietruszce oraz w papryce, dobrym jej źródłem są też cytrusy. Dla zdrowej i pięknej skóry cennym wsparciem będzie też cynk – składnik mineralny, który pojawia się w rybach, owocach morza oraz w grzybach. Zdrowa dieta na piękną skórę powinna też uwzględniać obecność tych produktów, w których znajdują się większe ilości siarki. Mleko, jaja, sery ryby oraz mięso – oto źródła siarki, dzięki której można wspierać nie tylko skórę, ale i włosy oraz paznokcie.

Redakcja sponsorsportu.pl

Nasi redaktorzy na sponsorsportu.pl to zespół pasjonatów zdrowego trybu życia i sportu, którzy mają głęboką wiedzę na temat zdrowia, żywienia oraz różnych dyscyplin sportowych. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w dziedzinie treningu, dietetyki lub medycyny sportowej, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?