Czy podczas dwudniowego wyjazdu można odpocząć?

Choć w ostatnim czasie pogoda nie rozpieszcza, wszyscy potrzebują odpocząć po okresie jesienno – zimowej pluchy. Dostępne na wynajem apartamenty Zakopane zachęcają do tego, by w nich zamieszkać choć na kilka dni. Samo miasto jest pełne uroku i czasem wystarczy właśnie parę dni, by zobaczyć to, co najważniejsze. Zakopane to idealne miejsce dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Chcą zwiedzać i oddychać powietrzem miasta, do którego przyjechali.

Przyjemny spacer po Tatrzańskim Parku Narodowym

Na potrzebujących kontaktu z naturą czeka Tatrzański Park Narodowy. Można spakować plecak i z samego rana wyruszyć na wycieczkę do wsi Kiry, skąd można wejść na szlak prowadzący do Doliny Kościeliskiej. Podróż do schroniska nie powinna zająć więcej niż 2 godziny. Na miejscu można odpocząć, zjeść wczesny obiad i wracać. Ambitni piechurzy mogą także zwiedzić pobliską Jaskinię Mroźną. Na zmęczonych podróżą czekają wygodne apartamenty Zakopane. Po powrocie można jednak spędzić czas na Krupówkach lub wjechać na Gubałówkę. Na szczyt prowadzi także piesza trasa, z której mogą skorzystać osoby niezmęczone poranną wędrówką. Widok z góry można obserwować z wielu serwujących pyszne jedzenie knajpek.

Wycieczka w chmury – Kasprowy Wierch

Kolejnego dnia warto wjechać lub wyjść na Kasprowy Wierch. Na szczyt idzie się około 3,5 – 4 godzin. Wjazd zajmuje 30 minut. Jednak w sezonie trzeba wziąć pod uwagę długi, nawet godzinny czas oczekiwania w kolejce po bilet. Na szczycie jest dość chłodno, nawet latem. Warto wziąć to pod uwagę, pakując podręczny plecak. Widok na polskie i słowackie Tatry jest onieśmielający. Turyści kochają Kasprowy Wierch, ponieważ oddaje klimat prawdziwych gór, a dostępny jest dla każdego – nawet tych, którzy nie chodzą po górach.

Długi spacer do Morskiego Oka

Wszyscy, którym wystarczy sił, mogą jeszcze pomaszerować do Morskiego Oka. Najlepiej rozpocząć podróż na Palenicy Białczańskiej. Tam docierają lokalne busy, a na miejscu można też zostawić samochód na dość dużym parkingu. Sama trasa nie jest wymagająca, ale długa – ma około 8 km. W obie strony idzie się nieco ponad 5 godzin. To czas, w którym można skupić się na obserwowaniu przyrody, zrobić piękne zdjęcia. Jednak Morskie Oko odwiedza dziennie kilka tysięcy turystów. Trzeba więc nastawić się na to, że szlak może być zatłoczony.

Czy dwa, trzy dni to czas, w którym można się zregenerować?

Czasem wystarczy tylko kilka dni, by naładować akumulatory i wrócić do codziennych obowiązków w pełni sił i w dobrym nastroju. Ważne jest, by choć na moment zmienić środowisko i przestać myśleć o codziennych obowiązkach. Dwa, czy trzy wolne dni spędzone w domu to zwykle czas nadrabiania domowych obowiązków. Rzadko udaje się wykorzystać go na odpoczynek. Wyjeżdżając, można zostawić to wszystko za sobą i poświęcić czas tylko sobie. Zmiana otoczenia, nawet na krótko, pozwala nabrać dystansu, którego czasem wszyscy potrzebują. Poza tym, samo planowanie wyjazdu już jest przyjemnością, więc tym bardziej nie powinno się z takich krótkich wypadów rezygnować

Redakcja sponsorsportu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.