Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie

Zimne dłonie i stopy – dlaczego?

Data publikacji 24 października 2019


Zimne dłonie i stopy to cecha charakterystyczna dla osób, które najczęściej mają bardzo niskie ciśnienie krwi. Z przypadłością tą zmagają się również osoby bardzo wysokie, gdyż krążenie w tym wypadku jest często zaburzone.

Z czego się to bierze?

Nieustannie zimne stopy mogą być również skutkiem noszenia zbyt ciasnych skarpet, dlatego warto zakładać podkolanówki i skarpetki bezuciskowe, które nie powodują dyskomfortu. Ważne jest również aby były one wykonane z naturalnych tkanin, które umożliwiają skórze stóp oddychanie.
Należy zadbać także o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej, aby poprawić krążenie krwi w organizmie. Osoby starsze, które z wielu powodów większość dnia spędzają w pozycji leżącej bądź siedzącej także uskarżają się na tą dolegliwość. W ich przypadku często dobrym rozwiązaniem jest zakup skarpet wykonanych z naturalnej wełny, które są bardzo ciepłe. Takie skarpety znaleźć można na lokalnych targowiskach oraz u osób prywatnych, które zajmują się produkcją tego typu produktów. Skarpety z wełny dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Ich cena jest dość wysoka, gdyż za parę należy zapłacić kilkadziesiąt złotych.

Odpowiednie skarpetki

Aby jak najdłużej zachowały one swoje cenne właściwości należy o nie odpowiednio dbać. Złym pomysłem jest pranie ich w pralce, przy pomocy zapachowych detergentów. Najlepszym rozwiązaniem jest pranie ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem szarego mydła.
Osoby, które mają zimne stopy i dłonie powinny zainwestować w odpowiednie gadżety, między innymi ogrzewacz do stóp oraz małe, dyskretne ogrzewacze do dłoni. Tego typu produkty znaleźć można w popularnych dyskontach, supermarketach, sklepach z akcesoriami dla domu oraz wielu punktach internetowych.

Ogrzewacz

Ich ceny mieszczą się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Efektowny ogrzewacz to wspaniały pomysł na prezent dla bliskiej osoby, na przykład mamy, siostry czy przyjaciółki. Ogrzewacze do dłoni niekiedy posiadają zabawne hasło lub nietypowy kształt, na przykład serduszka lub kwiatka.
Nieustannie zimne dłonie i stopy mogą być zwiastunem poważnych schorzeń. Gdy problem ten cały czas się powtarza warto udać się na konsultację do specjalisty. Lekarz zleci wykonanie kilku podstawowych badań oraz zaleci regularne badanie ciśnienia tętniczego.
Dolegliwość ta nasila się najczęściej w okresie jesiennym i zimowym, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury. Zimne dłonie często są także objawem silnego stresu. W przypadku długotrwałego siedzenia za biurkiem warto wykonywać proste ćwiczenia dłoni i stóp aby usprawnić krążenie.

Redakcja sponsorsportu.pl

Nasi redaktorzy na sponsorsportu.pl to zespół pasjonatów zdrowego trybu życia i sportu, którzy mają głęboką wiedzę na temat zdrowia, żywienia oraz różnych dyscyplin sportowych. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w dziedzinie treningu, dietetyki lub medycyny sportowej, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?