Jak schudnąć jeżdżąc na rowerze?

Jazda na rowerze, to sport dla każdego. Pozwala nam w łatwy sposób pokonywać długie dystanse. Na rowerze bez problemu dojedziemy do pracy czy szkoły. Jazda na rowerze to świetny sposób na odchudzanie. Jest polecany szczególnie dla osób z dużą nadwagą, ponieważ nie obciąża stawów. Regularna jazda poprawi wygląd sylwetki i wymodeluje ciało. Dodatkowo dotlenienie organizmu poprawi kondycje skóry, zniweluje problemy z cellulitem, oraz poprawi jakość snu. Jeździć możemy praktycznie wszędzie. Wybierając się na przejażdżkę do lasu możemy odprężyć się, ponieważ zielony kolor działa uspokajająco na organizm. Regularnie uprawiana jazda na rowerze może obniżyć poziom cholesterolu, a tym samym zmniejszy ryzyko wielu chorób.

Jak schudnąć na rowerze?

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest kupno odpowiedniego roweru. Powinien być odpowiedni do naszego wzrostu. Dzięki temu jazda będzie sprawiała nam przyjemność. Musimy zwrócić uwagę na to, żeby rower posiadał przerzutki, które ułatwią nam jazdę na różnych podłożach. Dla naszego bezpieczeństwa powinniśmy nosić kask, który ochroni naszą głowę w razie upadku. Dodatkowo musimy posiadać odblaski, a do nocnej jazdy oświetlenie. Przed jazdą warto sprawdzić czy wszystko działa jak należy. Pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w czasie przejażdżek.

Jeśli chcemy schudnąć, to powinniśmy się nastawić na dłuższą jazdę. Przez około 30 minut po rozpoczęciu jeżdżenia nasz organizm czerpie energie z glikogenu, który jest zmagazynowany w mięśniach. Dopiero po tym czasie zaczynamy spalać tkankę tłuszczową. Zatem lepiej zarezerwować sobie najlepiej godzinę czasu na jazdę. W tym czasie możemy spalić około 500 kcal, co przy regularnej aktywności pozwoli nam zrzucić sporo tłuszczu. Jest to bezpieczna metoda na odchudzanie bez efekty jojo. Nie musimy przestrzegać restrykcyjnych diet. Wystarczy, że siądziemy na rower i ruszymy przed siebie.

Odpowiednia dieta

W odchudzaniu pomocne będzie zadbanie o odpowiednią dietę. To ona jest kluczem do sukcesu w każdym sporcie. Nawet gdybyśmy codziennie jeździli po kilka godzin, to nie schudniemy jeśli w wolnym czasie będziemy objadać się słodyczami i chipsami. Przede wszystkim musimy jeść 4-5 posiłków dziennie. Powinny być w równych odstępach czasu. Niezdrowe przekąski możemy zamienić na ich zdrowe odpowiedniki. Dzięki temu mamy alternatywę dla chipsów podczas oglądania ulubionych filmów i seriali. W internecie znajdziemy wiele przepisów na fit zamienniki różnych rzeczy. Możemy je włączyć do naszej diety, gdy najdzie nas potrzeba przekąszenia czegoś.

Redakcja sponsorsportu.pl