Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta odżywka

Jaka odżywka najlepsza przed treningiem?

Data publikacji 29 grudnia 2022

Wielu sportowców, chcąc właściwie zadbać o swój organizm i dostarczyć mu wszystkich niezbędnych mikroskładników, sięga po odżywki. Takie suplementy wspierają przyrost mięśni i ich właściwą regenerację. W zależności od składu, część dostępnych na rynku odżywek, można stosować przed treningiem. Sprawdź, po jaki shot treningowy warto sięgnąć.

Shoty przedtreningowe — co najczęściej się w nich znajduje

Suplementy przedtreningowe mają za zadanie zwiększyć nasze możliwości fizyczne poprzez dodanie energii i wpływ na wydajność. Niektóre z nich przyspieszają również procesy spalania tłuszczu, co jest bardzo przydatne w okresie redukcji. Niezależnie jednak od efektu, który chcesz uzyskać, warto sięgać po przedtreningówki. Shoty dostępne na rynku różnią się między sobą składem. Wśród najpopularniejszych shotów przedtreningowych znajdują się takie składniki jak:

Białko 

Białko jest odżywką, którą sportowcy najczęściej spożywają po treningu, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość protein potrzebnego do wzrostu mięśni. Tymczasem, jeśli spożywasz białko i aminokwasy BCAA przed treningiem, zapewniasz sobie odżywienie tkanek przez cały czas trwania treningu. Co ciekawe, wykazano, że spożywanie białka i BCAA przed treningiem ma również pozytywny wpływ na spalanie tłuszczu podczas ćwiczeń.

Kofeina

Kofeina jest prawdopodobnie najpopularniejszym suplementem przedtreningowym, ponieważ zwiększa czujność i podnosi poziom energii. Przyspiesza procesy spalania tłuszczu podczas ćwiczeń, dlatego jest często stosowana przez osoby, które chcą szybko schudnąć bez uciekania się do ekstremalnych diet czy treningów. Shot przedtreningowy z kofeiną pomaga również zmniejszyć zmęczenie, jednocześnie zwiększając poziom wytrzymałości.

Kreatyna i beta-alanina

Kreatyna poprawia siłę i wytrzymałość, podczas gdy beta-alanina zwiększa moc wyjściową mięśni poprzez zwiększenie poziomu karnozyny w mięśniach. Dlatego, jeśli chcesz poprawić swoją wydajność podczas treningu, a nawet podczas zawodów, to takie połączenie jest dla Ciebie doskonałym wyborem!

Przedtreningówki — shoty, które warto wybrać

Shoty przedtreningowe to preparaty, które składają się zazwyczaj z szeregu starannie dobranych składników. Wspierają one wytrzymałość, pobudzają organizm do wysiłku, zmniejszają zmęczenie oraz dodają siły i energii na czas trwania ćwiczeń. Stosuje się je przed intensywnym treningiem siłowym w celu zwiększenia wytrzymałości, siły i wydajności. Nic więc dziwnego, że cieszą się niegasnącą popularnością wśród sportowców.

Nie udało się jeszcze zaprojektować gotowych shotów przedtreningowych, które spełniałyby wszystkie zapotrzebowania organizmu. Nie oznacza to jednak, że rynek przedtreningówek się nie rozwija. Na rynku dostępnych jest wiele produktów od topowych producentów. Najciekawsze z nich oferuje sklep internetowy z suplementami diety

Sport Max. W jego asortymencie znajdziesz nie tylko shoty przedtreningowe, ale również wiele innych produktów, które pomogą Ci budować masę mięśniową i dbać o organizm w trakcie aktywności fizycznej. Zapraszamy!

Redakcja sponsorsportu.pl

Nasi redaktorzy na sponsorsportu.pl to zespół pasjonatów zdrowego trybu życia i sportu, którzy mają głęboką wiedzę na temat zdrowia, żywienia oraz różnych dyscyplin sportowych. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w dziedzinie treningu, dietetyki lub medycyny sportowej, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?