Narciarz-turysta – turystyka narciarska

Narciarstwo kojarzy nam się w pierwszej kolejności z tak zwanym „białym szaleństwem”. Pod tym terminem kryje się narciarstwo zjazdowe, w którym na szczyt wwozi nas wyciąg narciarski, a następnie szusujemy już w dół naśnieżonego stoku.

Turystyka narciarksa – skitouring

Nieco inną formą jazdy na nartach jest skitouring, czyli zimowe wycieczki, które odbywamy na nartach. Przydaje się do tego specjalny sprzęt, inny niż w przypadku narciarstwa zjazdowego po naśnieżonym stoku. Specjalne narty, foki na narty… te drugie umożliwiają wykonywanie podjazdów, wszak w terenie nie będziemy mogli skorzystać z wyciągu narciarskiego, gdyż go tam zwyczajnie nie będzie.

Ułatwienia

Foki na narty są czymś, co bardzo ułatwia uprawianie skitouringu, w terenie górskim po prostu nie sposób się bez nich obejść. Skitouring dostarcza zgoła innych wrażeń niż narciarstwo zjazdowe. Potrzeba solidnej zimy, bo z definicji nie poruszamy się tutaj po naśnieżonym stoku. Jest to nie tyle rozrywka, co forma turystyki, więc jeśli komuś nie odpowiada narciarstwo zjazdowe, może spróbować sił w skitouringu.

www.smoczajama.com.pl

Redakcja sponsorsportu.pl