Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta

Toksyny – jak się ich pozbyć?

Data publikacji 20 października 2019


W dzisiejszych czasach żyjemy szybko i mamy bardzo dużo na głowie, przez co rzadko mamy czas by ugotować sobie zdrowy posiłek.

Łatwy dostęp do złego odżywiania

Wielu z nas często sięga po fast foody na mieście lub po niezdrowe przekąski. Na dodatek mało roślin, które powinny być cennym źródłem witamin i składników mineralny, jest wolnych od zanieczyszczeń. Wynika to z tego, że wiele pół znajduje się chociażby w pobliżu autostrad. Na dodatek rolnicy używają chemii, która może mieć dla nas niekorzystny wpływ w dłuższej perspektywie. Nie można ich jednak za to winić – pozbywają się oni insektów i chwastów, które mogłyby zniszczyć plony. Co więcej, mięso i ryby również nie są wolne od szkodliwych substancji, takich jak hormony, antybiotyki czy rtęć. Okazuje się, że nawet kosmetyki zawierają substancje, które niekoniecznie chcemy nakładać na naszą skórę.

Toksyny wpływające na funkcjonowanie naszego organizmu cały czas się w nim kumulują. Może i nie zagrażają bezpośrednio naszemu życiu, jednakże z czasem mogą powodować obniżenie metabolizmu czy libido, a także spadek energii. W dłuższej perspektywie te toksyny mogą powodować nowotwory. Warto temu zapobiegać i regularnie oczyszczać swój organizm.

Jak się pozbyć toksyn z organizmu?

W naszym ciele mamy jeden ważny, parzysty narząd, który przez całą dobę, siedem dni w tygodniu filtruje naszą krew z toksycznych i zbędnych substancji. Ten narząd to nerka. Jej praca zapobiega powstawaniu niebezpiecznych dla nas sytuacji zdrowotnych, dlatego dobrze, gdy nerka jest wydolna. Mimo iż mamy dwie nerki od urodzenia, to do życia wystarczy jedna.
Aby wspomóc oczyszczenie krwi z toksyn przez nerkę warto pomoc jej pracować jeszcze bardziej intensywnie. Im szybciej płynie krew i im większe jest jej ciśnienie tym więcej krwi filtruje nerka. Aby krwi było więcej i nie doszło do hipowolemii, należy sporo pić. Zapobiegnie to odwodnieniu i wspomoże pracę nerki. Najlepiej pić czystą wodę i zrezygnować ze słodzonych napojów.

Warto zafundować sobie oczyszczające plastry na stopy, które nakleja się na noc. Wyciągają one wraz z potem toksyny, przez co robią się czarne. Z czasem coraz mniej zyskują koloru czarnego, ponieważ nasz organizm się oczyszcza.

Aby wspomóc oczyszczanie organizmu warto też sięgnąć po owoce i warzywa z dużą ilością błonnika oraz witamin i minerałów. W trakcie oczyszczanie warto kupić produkty droższe, ale oznaczone symbolem eko czy bio. Żebyśmy mieli pewność, że nie ma na nich niechcianych środków chemicznych stosowanych przez rolników.

Przez połączenie paru technik z łatwością usuniemy toksyny.

Redakcja sponsorsportu.pl

Nasi redaktorzy na sponsorsportu.pl to zespół pasjonatów zdrowego trybu życia i sportu, którzy mają głęboką wiedzę na temat zdrowia, żywienia oraz różnych dyscyplin sportowych. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w dziedzinie treningu, dietetyki lub medycyny sportowej, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?