Strona główna
Sport
Tutaj jesteś
Sport

Zabawy z dziećmi w domu – aktywność dla każdego

Data publikacji 18 maja 2020

Tegoroczna wiosna jest dosyć kapryśna i zapowiada się, że pogoda nadal będzie w kratkę – raz chłodno i deszcz, a następny dzień słonecznie i ciepło. Jeśli szukasz pomysłów na ciekawe zabawy z dziećmi w domu, to przygotowaliśmy kilka świetnych propozycji! 

Wspólny trening z dzieckiem w domu

Deszczowa pogoda utrzymuje się za oknem już od kilku dni, a Twoje dzieci mają niespożyte zapasy energii i nie wiedzą, gdzie ją ulokować? Dla aktywnych ruchowo dzieci, siedzenie w domu może być naprawdę trudne, zatem warto zaproponować dzieciom np. wspólny trening w domu. Dzieci bardzo doceniają fakt, że mogą wziąć udział w “poważnym” treningu i angażują w niego wszystkie siły. Oczywiście, zestaw ćwiczeń należy dostosować do umiejętności dziecka, tak, aby mogło sobie z nimi bez problemu poradzić. Do przeprowadzenia treningu sportowego w domu wcale nie musisz mieć profesjonalnego sprzętu z siłowni, zadbaj jednak o to, żeby Twoje dziecko miało odpowiedni strój do ćwiczeń i odpowiednie obuwie sportowe.

Wspólna rozgrzewka z dzieckiem

Wiadomo, że przestrzeń w domu jest ograniczona, ale to nie przeszkadza w tym, żeby zaplanować intensywny trening z dzieckiem w domu. Zacznijcie od rozgrzewki – mogą to być na początek krążenia ramion w przód, w tył i naprzemiennie, krążenia tułowiem, przysiady na pełnych stopach czy delikatne wyskoki z przysiadu. Pamiętaj o tym, że do treningu w domu, dziecko powinno mieć na stopach odpowiednie obuwie sportowe, aby nie nabawiło się kontuzji przy podskokach czy skrętach. Do rozgrzewki możesz dołączyć również podskoki w miejscu oraz trucht w miejscu. 

Po dobrze wykonanej rozgrzewce, możesz przećwiczyć z dzieckiem m.in takie ćwiczenia:

Niewątpliwym plusem tych ćwiczeń jest to, że może je wykonywać zarówno osoba dorosła, jak i dziecko i oboje będziecie mieli z tego radość!

Nietypowy podwieczorek: jabłuszko na sznurku

W przerwie między różnymi aktywnościami, pamiętajmy również o zdrowym odżywianiu. A co, jeśli można połączyć podwieczorek z zabawą? Jeśli Twoje dzieci potrzebują dodatkowej motywacji do zjedzenia jabłka czy marchewki, spróbuj podejść do tego zadania kreatywnie! Jabłko, marchewkę, a nawet kawałek brokuła, przywiąż do sznureczka. Sznureczek z warzywem lub owocem trzymaj na wysokości głowy dziecka, które ma za zadanie zjeść jak nawięcej jabłka, brokuła czy marchewki, ale bez pomocy rąk. Po skończończonym czasie, role się zamieniają i teraz rodzic próbuje zjeść owoc lub warzywo ze sznureczka, ale bez pomocy rąk. Gwarantujemy, że śmiechu i zabawy będzie przy tym co niemiara!


Po kreatywnym podwieczorku możecie wspólnie odpocząć, grając w scrabble, warcaby lub szachy, albo układając puzzle. Miłej zabawy!

Redakcja sponsorsportu.pl

Nasi redaktorzy na sponsorsportu.pl to zespół pasjonatów zdrowego trybu życia i sportu, którzy mają głęboką wiedzę na temat zdrowia, żywienia oraz różnych dyscyplin sportowych. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w dziedzinie treningu, dietetyki lub medycyny sportowej, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?