Jak utrzymać dobrą kondycję zimą?

Latem i wiosną w łatwy sposób możesz dbać o swoją kondycję. Sprawia ci to niemalże czystą przyjemność. Nigdy nie zmuszasz się do wyjścia na zewnątrz, bo wiesz, co tam na ciebie czeka – wysoka temperatura i cudowne rozgrzewające słońce, które błyskawicznie naładowuje cię pozytywną energią i doskonałą motywacją do pracy. Aż chce się żyć! Aż chce się biegać, jeździć na rowerze i ćwiczyć! Aktywność na łonie natury staje się czystą zabawą, której efektem ubocznym jest właśnie poprawa kondycji. Nic więc dziwnego w tym, że teraz, gdy okres wakacyjny już dawno minął, masz spore problemy z podbiegnięciem do odjeżdżającego autobusu, a wejście na dziesiąte piętro stało się dla ciebie niewykonalne.

Jak utrzymać dobrą kondycję zimą?

Nie jest to aż tak proste jak latem, ale i tak wszystko da się zrobić. Zacznij więc działać już teraz. Spróbuj zadbać o swoją kondycję w tym momencie, by wiosną nie musieć nadrabiać zaległości i nie tracić cennego czasu.

A tak naprawdę nawet teraz nie musisz całkowicie rezygnować z uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Mroźna i wietrzna zima nie jest wcale poważnym problemem. Weź przykład z innych. Spójrz na ludzi, którzy zimą zdobywają szczyty polskich gór w samej bieliźnie albo decydują się na codzienne morsowanie, przed którym potrafią przebiec w majtkach nawet kilka kilometrów. Nie są to wcale wybitne jednostki. Nie ma w nich nic specjalnego czy niesamowitego. Oni po prostu nauczyli się panować nad swoim ciałem i wyrobili sobie sporą determinację. Sam też możesz do nich dołączyć. Zamiast narzekać na pluchę za oknem i na to, że jest ci za zimno, zbierz się i wyjdź na zewnątrz, aby odbyć swój podstawowy trening. A jeśli rzeczywiście aż tak bardzo boisz się mrozów, po prostu zaopatrz się w specjalistyczne ubranie, które cię przed nimi ochroni. Porządny zestaw odzieży termoaktywnej na pewno załatwi robotę.

Ćwiczenia na siłowni

A jak utrzymać dobrą kondycję zimą, jeżeli mimo wszystko nie zamierzasz biegać w adidasach po śniegu i nijak nie dasz się zmusić do treningu na zewnątrz? W takim wypadku musisz ćwiczyć w zamkniętych pomieszczeniach. Rób to albo w domu, albo na siłowni. Siłownia będzie jednak dużo lepszym wyborem. Jeżeli bowiem zapłacisz za karnet uprawniający cię do wejścia na teren obiektu fitness, będziesz chciał go wykorzystać, czyli zaczniesz chodzić na tę siłownię. A sam na pewno dobrze wiesz, że z treningami w domu bywa różnie. Niby chcesz je wykonywać, ale jakoś tak zawsze znajdzie się coś ciekawszego do roboty. Siłownia potrafi natomiast zmobilizować człowieka do działania.

Innym sposobem jest przeniesienie jazdy rowerem do warunków domowych. Aby mimo złej aury móc jeździć na swoim ulubionym rowerze, warto zdecydować się na odpowiedni trenażer rowerowy. Umożliwi on zachowanie dobrej formy, nawet podczas najgorszej pogody.

Redakcja sponsorsportu.pl