Jak schudnąć bez utraty motywacji?

Proces odchudzania nie jest łatwy, i nie każdemu się to uda. W całym procesie bardzo ważna jest motywacja, która pomoże nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Odpowiednia dieta

Na początku naszej przygody z odchudzaniem musimy wykluczyć wszelkie diety cud, które oferują szybkie rezultaty. Są to z reguły bardzo restrykcyjne diety, które faktycznie dają szybki efekt, jednak po jakimś czasie wracamy do dawnych nawyków żywieniowych. W odchudzaniu bardzo ważna jest motywacja, ale również zmiana nawyków.

Przede wszystkim musimy zacząć więcej się ruszać, co pozwoli nam spalić więcej kalorii w ciągu dnia. Możemy iść na długi spacer lub zacząć regularnie uprawiać sport, który lubimy. Warto zapisać się na siłownie, gdzie pod okiem trenera zaczniemy ćwiczyć. Dzięki temu nie tylko schudniemy, ale nasze ciało będzie umięśnione i poprawi się ogólna sprawność organizmu.

W procesie odchudzania bardzo ważna jest dieta, Powinniśmy wyeliminować produkty wysoko przetworzone i te, które zawierają cukry proste. Dzięki temu nawet bez liczenia kalorii możemy osiągnąć wymarzony efekt w postaci lepszej sylwetki.

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Motywacja bardzo pomaga nam w osiągnięciu upragnionego celu. Przed rozpoczęciem treningu musimy zadać sobie pytanie dlaczego chcemy to robić. Przyczyn może być wiele, możemy chcieć lepiej wyglądać, znaleźć drugą połówkę, polepszyć swoją samoocenę, lub po prostu poprawić stan zdrowia. Powinniśmy zapisać nasz cel na kartce i określić dokładny czas na jego realizację, np. do wakacji chce zrzucić 10 kilogramów. Kartkę możemy przywiesić w miejscu, z którego często korzystamy. Dzięki temu zawsze będziemy sobie przypominać o tym, dlaczego zaczęliśmy ćwiczyć. Dodatkowo możemy znaleźć osobę, która motywuje innych do ćwiczeń, Dzięki temu, że będziemy obserwować ją na portalach społecznościowych, możemy otrzymać dużą dawkę motywacji.

Jeśli planujemy zacząć ćwiczyć, to możemy znaleźć towarzysza. Nie ma nic lepszego niż wspólny trening ze znajomym, który odpowiednio zmotywuje nas do działania. Jeśli mamy taką możliwość to możemy wybrać osobę, która trenuje już jakiś czas. Dzięki temu nasz doświadczony przyjaciel pomoże nam ćwiczyć z zachowaniem odpowiedniej techniki. W czasie treningu musimy skupić się na tym, żeby prawidłowo wykonywać każde ćwiczenie. Lepiej wykonać mniej powtórzeń z poprawną techniką. Da nam to lepszy efekt niż niepoprawne wykonywanie dużej liczby ćwiczeń. Przed każdym treningiem musimy pamiętać o rozgrzewce, a po zakończonym wysiłku musimy się rozciągać. Dzięki temu unikniemy zakwasów, które mogą zmniejszyć motywację na następne treningi.

Redakcja sponsorsportu.pl